Naše služby

Realizace a údržba zeleně

Hlavní činností naší firmy je celoroční údržba a realizace zeleně v Olomouckém kraji.

Zahradnické práce

Ne každému přiroste k srdci zahradní práce, a proto je někdy potřeba najmout si firmu, která se vám bude starat o travnaté plochy. Zajištěno je sečení a sběr trávy. Je možné si firmu zavolat na sekání vysoké trávy křovinořezem. V rámci zahradnické práce je zahrnuto prořezávání a odstraňování dřevin, odvoz bio-odpadu z Vaší zahrady. Můžete si nechat vysadit okrasné keře a stromy či zajistit realizaci automatických zavlažovacích systémů. Záleží pouze na Vašich požadavcích.

Vertikutace travnatých ploch

Dnes je velmi důležitá odborná údržba travnatých ploch, která se provádí pomocí pravidelné vertikutace. Na travnaté ploše bývají vytvořeny nepropustné vrstvy kvůli mechu, plevelu a odumřelých částí rostlin. Proto je potřeba tuto vrstvu zejména na jaře odstranit a zajistit si tak kvalitní a silný trávník. Vertikutace se provádí od března do dubna, pak od srpna do září. Výsledkem je zlepšená látková výměna a kvalitní trávník, na který je radost pohledět.

Mulčování vysoké trávy

Mulčování vysokých trav je pohodlný způsob, jak se zbavit starostí, co s posečenou vysokou trávou na neudržovaných plochách. Odstraňování náletových dřevin mulčováním nebo štěpkováním.

Rizikové kácení stromů

Kácení za použití stromolezecké techniky – Tato technika kácení stromů se používá v místech, kde není možné použít výsuvnou plošinu nebo klasické směrové kácení.

Jedná se o postupné kácení z koruny stromu a případně spouštění odřezaných větví a kmene stromu, tak aby nedošlo k poškození okolního majetku.

Kácení pomocí plošiny – Výsuvnou plošinu používáme při kácení a ořezu větví stromu v místech kde podmínky nedovolují použití stromolezecké techniky nebo v kombinaci se stromolezeckou technikou.

Klasické směrové kácení – Nepatří do oblasti rizikového kácení a tuto činnost provádíme zejména v místech, kde je dostatek prostoru pro bezpečné pokácení stromu a nehrozí poškození okolního majetku.

Půjčovna zahradní techniky

Pokazil se Vám přístroj, který potřebujete pro úpravu své zahrady? Pak vám poslouží půjčovna zahradní techniky. Nemusíte kupovat novou techniku, abyste si upravili zahradu. Stačí si pouze nářadí zapůjčit. Jestli nemáte ani vhodné vozidlo pro přepravu zahradních strojů, potom vám ji půjčovna zajistí. Šetřete své peníze a investujte je do jiných věcí. Stačí předložit pouze dva doklady totožnosti a poskytnout vratnou zálohu. Upravte svou zahradu dle představ.